قانون 90/21 چیه و چطور ازش استفاده کنیم؟

قانون 90/21 برای ایجاد یا حذف عادت های موندگار در زندگی استفاده می‌شه.

اگه دوست داری زندگیت رو یه تغییر حسابی بدی با کمک این روش می‌تونی به هر نتیجه ای که می‌خوای برسی.

اگه می‌خوای یه چیزی رو به سبک زندگیت اضاف و یا کم کنی این روش بهترین فرموله.

قانون 90/21 چیه؟

عادت های ما بخش زیادی از زندگی مارو میسازن جوری که خیلی از کارایی که توی روزمره بدون فکر و اتوماتیک انجامشون میدیم رو عادت های ما تشکیل میدن!

قانون 90/21 می‌گه اگه می‌خوای یک عادت مثبت جدید به زندگیت اضافه کنی و یا یک عادت بد رو از زندگیت حذف کنی فقط باید 21 روز متوالی اون کار رو انجام بدی تا برات تبدیل به یک عادت شه و واسه اینکه این عادت توی زندگیت ریشه کنه باید 90 روز دیگه اون کارو ادامه بدی، اینطوری بعد از گذشت این مدت زمان اون عادت جزئی از لایف استایل و سبک زندگیت میشه.

پس اگه بخوای زندگی روزمره‌ای که داری رو یه تکونی بهش بدی و جور دیگه ای زندگیت رو جهت بدی یا رفتار کنی، باید به عادت هات دقت کنی، مثلا صبح ها دور بیدار میشی یا کارات همیشه عقب میمونن و فراموششون می‌کنی یا مثلا می‌خوای یه زبان جدید رو یادبگیری، این روش تقریبا برای همه موضوع های زندگی کاربرد داره و عملی هست.

این روش بهت کمک می‌کنه به صورت ماندگار عادت هات رو تغییر بدی و رشد و توسعه فردی داشته باشی.

چطور از قانون 90/21 استفاده کنم؟

مهم نیست که میخوای چه موضوعی رو از زندگیت حذف یا اضافه کنی فقط کافیه موضوع رو انتخاب کنی و با این قانون روی اون کار کنی.

مثلا تصمیم میگیری صبح زود از خواب بیدارشی:

در 21 روز اول سعی می‌کنی این عادت رو شکل بدی تا بهش عادت کنی و سختی انجام دادنش از بین بره، شاید حتی روز های اول نتونی صددرصد درست این کار رو انجام بدی اما باید ناامید نشی و با انجام دادن هر روز به مدت 21 روز مداوم، بهش عادت کنی و سختی انجامش از بین بره و تبدیل به یه عادت بشه واست.

و در 90 روز بعدی برای تثبیت این عادت و تبدیل کردنش به سبک زندگیت 90روز دیگه این کار رو ادامه میدی، اینطوری بعد از تموم شدن این 21+90 روز این سبک زندگی صبح زود بیدار شدن به طور کلی برات شکل گرفته و به صورت اتوماتیک و بدون ذره ای سختی هر صبح زود از خواب بیدار میشی!

چطور از قانون 2190 استفاده کنم؟

با این روش چه سوالاتی احتمالا واست پیش میاد:

1. این قانون در مجموع چندروز طول میکشه؟

این قانون دو فاز زمانی داره: 21روز اول برای ایجاد و 90 روز بعد برای تثبیت عادت و در مجموع 111 روز زمان میبره تا سبک زندگی شما شکل بگیره

2. واسه چه کارهایی  میشه ازش استفاده کرد؟

تقریبا واسه ایجاد یا حذف هرچیزی از زندگی میشه ازش استفاده کرد مثل: ترک سیگار،ورزش کردن،کتاب خوندن و…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا