پادکست های مدیتیشن فارسی

مدیتشن یکی از کارهایی هستش که ما واسه آروم کردن ذهن و بدن خودمون ازش استفاده می‌کنیم و حسابی بهمون کمک می‌کنه تا گفت‌وگو های ذهنی که داریم رو کم کنیم و به زمان حال برگردیم.

هرچقدر از فواید مدیتیشن بگم واقعا کم گفتم از کم کردن اضطراب بگیر تا وسواسو افسردگیو کلی اثرات مثبت زیادی که می‌تونه روی جسم و روانمون داشته باشه.

مثلا من وقتایی که شب از شدت استرس و یا گفتگوهای ذهنی که دارم نمی‌تونم بخوابم سراغ پادکست می‌رم و با گوش کردن یک اپیزود خودمو آروم می‌کنمو به آخرای اپیزود نرسیده خواب میرم و خیلی خیلی ازش نتیجه گرفتم.

واسه همین واست یه لیست نوشتم از پادکست‌هایی که می‌شناسم و خودم ازشون استفاده می‌کنم و اگه پادکستی میشناسی که اسمشو توی این لیست ننوشتم زیر پست اسمشو کامنت کن که به لیست اضافه‌اش کنم.

بهترین پادکست‌های مدیتیشن

پادکست‌های مدیتیشن فارسی شاید اونقدر زیاد نباشن که یه لیست بلند بالا بشه ازشون درست کرد اما همین تعداد کمی هم که هستن واقعا عالی‌ان و خودم  ازشون استفاده می‌کنم.

1. دارما مدیتیشن

پادکست های مدیتیشن فارسی

این پادکست تا به حال 27 فصل و 183 اپیزود ازش منتشر شده.

اگه با مدیتیشن زیاد آشنا نیستی و می‌خوای بیشتر دربارش بدونی بهت پیشنهاد می‌کنم فصل اول رو حتما گوش کنی.

توی فصل اول درباره مدیتیشن صحبت شده از اینکه مدیتیشن چیه، چه تاثیراتی داره، چجوری وقتی مدیتیشن می‌کنیم تمرکزمون رو از دست ندیم و انواع مدیتیشن رو برسی کرده.

توی بقیه فصل ها هم مدیتیشن های خیلی متنوعی داره مثلا توی فصل سوم موسیقی آرامش بخش واسه مدیتیشن کردن، توی فصل چهارم کاملا ذهن آگاهی رو انجام داده و یا توی فصل دهم واسه وقتیه که جدا شدی و نیاز به آرامش و پذیرش اون جدایی و تموم شدن رابطه رو نیاز داری رو میتونی انجام بدی.

2. مدیتیشن پادکست

پادکست های مدیتیشن فارسی

این پادکست تا به حال 8 فصل و 97 اپیزود ازش منتشر شده.

موضوع‌های خیلی متنوعی داره؛ افزایش تمرکز، تمرکز روی اهداف، ذهن اگاهی، مدیتیشن های مربوط به شروع روز و کلی موضوع مختلف دیگه.

3. زندگی مایندفول با مدیتیشن

پادکست های مدیتیشن فارسی

این پادکست تا به حال 73 اپیزود ازش منتشر شده.

درباره موضوع های خیلی متنوعی هست مثل ریلکس کردن واسه خواب رفتن، تمرینات تنفسی، کنترل احساسات، بالابردن انرژی و کلی موضوع دیگه.

4. موزیک مدیتیشن

پادکست های مدیتیشن فارسی

اگه نخوای واسه مدیتیشن از یه فایل ضبط شده استفاده کنی و خودت مدیتیشن رو انجام بدی قطعا موزیک مناسب یکی از مهم‌ترین بخش‌ها واسه این‌کار به حساب میاد، اما پیدا کردن موزیک خودش یه دردسره! این پادکست بیشتر از 174 تا موزیک با تم های متفاوت واسه مدیتیشن داره که واقعا حس و انرژی فوق العاده ای داره گوش کردنشون.

5. مدیتیشن فارسی

پادکست های مدیتیشن فارسی

این پادکست رو پریا تولید می‌کنه و می‌شه گفت زیاد پرکار نیست، فقط 11 اپیزود منتشر کرده اما با این حال کانال خوبیه.

6. هنر ریلکسیشن

پادکست های مدیتیشن فارسی

توی این پادکست کلی موسیقی بی کلام و مخصوص مدیتیشن هست که برای هر مود و حسی که دارید می‌تونید موسیقی بی کلام پیدا کنید.

7. خواب عمیق

پادکست های مدیتیشن فارسی

اگه دنبال موسیقی های خیلی طولانی واسه مدیتیشن قبل از خواب باشی این توی این پادکست بیشتر از 120 تا اپیزود هستش که حتی زمان بعضی از اپیزود ها به 4 ساعت هم میرسه!

8. پادکست آرامش

پادکست های مدیتیشن فارسی

این پادکست علاوه بر مدیتیشن، درباره روانشناسی هم صحبت می‌کنه که واقعا پادکست با کیفیتیه اما یکی از بدی های این پادکست اینه که خیلی وقته اپیزود جدید نداشتن و 20 اپیزود تا حالا ازشون منتشر شده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا