کتاب ده درصد شادتر با مدیتیشن

حتما شنیدی مدیتیشن کردن حتی یکبار توی طول روز، کمک میکنه اوضاع بهترشه به زمان حال برگردی و از اضطراب و استرسی که داری کم کنی ولی اگه نمیدونی دقیقا مدیتیشن چیه و چجوری انجامش بدی بهتره اول به این پست سر بزنی و با مدیتیشن بیشتر آشنا شی.

خب بریم سراصل موضوع یعنی کتاب 10درصد شادتر.

از اونجایی که خیلی پادکست گوش میکنم آشنایی من با کتاب ده درصد شادتر از اونجایی شروع شد که توی اپیزود 43 پادکست کتاب جیبی، خلاصه این کتاب رو شنیدم و برام اونقدر جالب بود که مصمم شدم کتابش رو هم بخونم.

موضوع اصلی این کتاب درباره مدیتیشن و داستان جالب آشنایی دن هریس (نویسنده کتاب) با مدیتیشن و پروسه ای که واسه انجام دادن و تحقیق درباره مدیتیشن انجام میده رو تعریف می‌کنه که واقعا جذاب و خوندنیه.

کتاب ده درصد شادتر

دن هریس کتاب رو از اونجایی شروع میکنه که مشکلاتی سر کار براش پیش میاد و به سمت استفاده از کوکایین میره و سر اجرای زنده یکی از برنامه هاش توی تلویزیون حمله پنیک بهش دست میده!

اوضاع بهم میریزه، سعی میکنه اوضاع رو درست کنه که به صورت اتفاقی با میدیتشن و بودا آشنا میشه و حسابی مسیر زندگیش تغییر میکنه و با مدیتیشن کردن اوضاع زندگیش رو بهتر میکنه و خودش رو به یه آدم بهترتبدیل می‌کنه.

اسم این کتاب از شعار نویسنده برای تبلیغ مدیتیشن کردن میاد از اینکه با مدیتیشن کردن زندگیت 10درصد و حتی بیشتر شادتر و بهتر می‌شه.

کل کتاب داستان زندگی نویسنده و اتفاقاتی که توی این مسیر براش اتفاق می‌افته رو تعریف می‌کنه و در مجموع کتابی نیست که گام به گام مبانی مدیتیشن کردن و یا لیست طولانی از مزایایی که مدیتیشن داره رو برات شرح بده، بلکه یه تصویر واقعی از اتفاقات و تاثیرات مدیتیشن رو توی زندگی شخصی خودش بازگو می‌کنه.

توضیحاتش درباره مسیری که طی کرده خیلی خیلی عالی ان از اینکه چطور با خودش صحبت می‌کرده چه ترس هایی داشته و چطور سروصداهایی که توی مغزش بودن رو خاموش کرده.

اگه خوندن زندگینامه و مسیر زندگی آدمها برات جذابه این کتاب رو حتما بخون اما اگه علاقه ای نداشته باشی شاید حتی از خوندن این کتاب حوصلت سر بره چون پر از جزئیاته درباره حال و هوا و زندگی شخصی نویسنده، پس بهتره خلاصه کتابش رو بشنوی که همونطور که قبل تر هم گفتم توی اپیزود43 پادکست کتاب جیبی خلاصه خیلی خوبو کاملی ازش هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا