بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت

توی این پست 12 پادکست که توی موضوع روانشناسی، موفقیت، سبک زندگی و حول محور اینطور موضوعات دارن کار می‌کنن رو برات لیست کردم که بتونی با این پادکستای خوب آشنا بشی و از مطالبشون استفاده کنی و سطح زندگی خودت رو ارتقا بدی. اگه دوست داری بیشتر درباره اینکه پادکست چیه بدونی پست پادکست چیه؟ و چرا پادکست گوش کنیم؟ رو حتما ببین و از دستش نده.

پادکستایی که توی این موضوعات دارن کار میکنن بنظرم خیلی عالین چون که خیلی وقتا شما نمیتونی بری چندین تا موضوع مختلف رو برسی کنی، کتاب بخونی و تحقیق کنی تا به یه نتیجه گیری درست برسی و توی زندگیت استفاده کنی. این پادکستا این کارو انجام میدن و حتی با موضوعاتی آشنا میشی که حتی دربارشون نمیدونستی و علاوه بر کلی نکته خوب آموزشی که برات دارن با موضوعات جدید هم آشنا میشی و این خیلی خیلی ارزشمنده.

مثلا من خودم یه زمانی اعتماد بنفس و حرمت نفس رو توی یه دسته بندی قرار میدادم و بنظرم هیچ تفاوتی با همدیگه نداشتن و بعد از گوش کردن این مدل پادکست ها متوجه شدم که این دو موضوع واقعا زمین تا آسمون با همدیگه متفاوتن!

پس اگه دنبال یادگیریو آموزش دیدن باشی پادکست هم میتونه توی این موضوع خیلی بهت کمک کنه.

لیست پادکست های روان شناسی و موفقیت

این نوع پادکست ها توی دنیای پادکست زیادن و مخاطب زیادی رو هم دارن و شاید خودت هم با بیشترشون آشنا باشی ولی بازم لیست رو تا آخر ببین شاید با چندتا پادکست جدید آشنا بشی و چیز های جدیدی رو یادبگیری.

واسه رسیدن به این پادکست ها هم کافیه توی کست باکس یا هر برنامه ای که باهاش پادکست گوش میکنی اسمشون رو سرچ کنی و توی کانالشون عضو بشی.

1. پادکست هلی تاک

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست هلی تاک

پادکست‌ هلی تاک رو هلی تولید می‌کنه و به موضوعات توسعه فردی می پردازه. توی هر قسمت درباره یه مهارت یا یه موضوع صحبت می‌کنه که فارغ از اینکه شما چند سالتونه، شغلتون چیه، هدفتون چیه، می‌تونه بهتون کمک کنه تا در مسیر موفقیت قرار بگیرین، پیشرفت کنین، و سطح رضایتتون رو از زندگی بالاتر ببرین.

  • اپیزود پیشنهادی: محدوده راحتی ، کمال طلبی

2. پادکست ناجی

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست ناجی

پادکست ناجی رو پری تولید میکنه و اگه دنبال بالا بردن سطح زندگی، حال بهتر ، آگاهانه تر زندگی کردن و شخصیت سالم تری باشی این پادکست می‌تونه خیلی بهت کمک کنه.

روال پادکست اینجوریه که اول یه کتاب رو معرفی میکنه و در آخر اپیزود درباره تاثیر هاش توی زندگی یه گپ خودمونی میزنه و اون موضوع رو کامل جا میندازه. حتما پیشنهاد می‌کنم این پادکست رو دنبال کنید.

  • اپیزود پیشنهادی: اثر مرکب ، اعتماد بنفس

3. پادکست جا فکری

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست جافکری

پادکست جافکری رو امیرعلی با مهمونایی که داره تولید میکنه و حین گفت و گوهایی که درباره موضوعات مختلف داره شنونده رو به فکر فرو میبره و مارو یاد خودمون میندازه و در نهایت مسیر زندگی مارو به بهتر بودن و بهتر زندگی کردن تغییر میده.

  • اپیزود پیشنهادی: ترس از سخن رانی ، خواب خوب حال خوب

4. پادکست لام تا کلام

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست لام تا کلام

پادکست لام تا کلام رو سولماز برقگیر تولید میکنه و درباره چالش های روزانه در روابط و اتفاقات زندگیه که کاملا ساده و کاملا خودمونیه و هر اپیزود درباره یکی از این موضوعاته که شاید دغدغه تو هم باشه.

  • اپیزود پیشنهادی: باور های محدود کننده ، کمال گرایی

5. پادکست روان شناسی آرامش

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست آرامش

پادکست روان شناسی آرامش رو آرش فیروزبخش تولید می‌کنه که تمرکزش روی سلامت و بهداشت روان ، توسعه و رشد شخصی و هدف رسیدن به  آرامش و شادی رو با مهمان های متخصص روانشناس و روان پزشکی که توی برنامه حضور پیدا می‌کنن رو دنبال می‌کنه به همین دلیل میتونه خیلی علمی راهکار هایی رو بهتون درباره موضوع هر اپیزود بده.

  • اپیزود پیشنهادی: افسردگی فصلی در بهار و تابستان ، نحوه مواجهه با غم از دست دادن عزیزان

6. پادکست بهترین خودت شو

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست بهترین خودت شو

پادکست بهترین خودت شو رو علی یکانی تولید میکنه و درباره رشد شخصی و موفقیت صحبت می‌کنه که بعضی از اپیزود هارو هم مهمونای این پادکست از تجربه هاشون توی زمینه های مختلف میگن که خیلی میتونه توی زندگی هرکسی تاثیر گذار باشن.

  • اپیزود پیشنهادی: دوش آب یخ ، گفتگو با شاهین کلانتری

7. پادکست پادکولوژی

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست پادکولوژی

پادکست پادکولوژی رو یاسمن عبودی کسی که خودش داره ارشد روانشناسی میخونه و با این حوضه کاملا آشناست رو تولید می‌کنه ، دغدغش این بود که آگاهی بده درباره روانشناسی علمی و ساینتیفیک و نه روان شناسی زردی که این روزا همه جا ازش پر شده. توی این پادکست زیرو بم روان شناسی رو براتون در میاره از فلسفه و تاریخ روانشناسی شروع کرده و الان به مسائل کاربردی روانشناسی اجتماعی میپردازه.


8. پادکست رواق

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست رواق

پادکست رواق رو فرزین رنجبر تولید می‌کنه که با رویکردی روانشناختی به اگزیستانسیالیسم می‌پردازه و بسیار ساده، ریشه‌ی بسیاری از احساسات عمیق آدمی رو واکاوی می‌کنه، غمها، ترسها، آرزوها. و هدفش کشف فردیِ مخاطب از ابعادِ زیستِ اصیله با تکیه بر آثار اروین یالوم.


9. پادکست رادیو هم آوا

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست رادیو هم آوا

پادکست رادیو هم آوا توسط مجموعه هم آوا تولید میشه که از دید روانکاوی به مسائلی می‌پردازن که فکر می‌کنن هر آدمی تو زندگی خودش ممکنه تجربه‌اش کنه.


10. پادکست گودگودک

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست گودگودک

پادکست گودگودک رو شکوفه اقابزرگی تولید میکنه که در زمینه خودیاری و توسعه فردیه و آموزش مهارتهاییه که هرروز و تا آخر عمر به دردمون می‌خورن اما هیچ وقت توی مدرسه بهمون یاد ندادن.

  • اپیزود پیشنهادی: اپیزود 9 و 10 غلبه بر اهمال کاری

11. پادکست لِم

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست لم

پادکست لِم رو امیر شوکتی و آرمان حسینی تولید می‌کنن که راجع به توانایی‌های کوچک اما کاربردی حرف میزنن که با دونستنشون می‌تونیم کیفیت زندگی و کارمون رو ارتقا بدیم.

  • اپیزود پیشنهادی: بهبود حال درونی

12. پادکست رادیو هزار سرو

بهترین پادکست های روانشناسی و موفقیت
پادکست رادیو هزار سرو

پادکست رادیو هزار سرو رو رضا بالغی تولید می‌کنه و در مورد روش‌هایی که برای آرامش، دیسیپلین، کار روی عادت‌ها و باورها یاد می‌گیره رو توی این پادکست توضیح میده.


اگه پادکست دیگه ای رو میشناسی که اینجا توی این لیست نیست و درباره روان شناسی و موفقیته اسمش رو حتما بنویس و توی این لیست قرار بدم تا بقیه هم با این پادکست ها آشنا بشن.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا